HomeHaberlerEngel tanımayan şampiyonluk

Engel tanımayan şampiyonluk

Ege Biliz, Burak Kızılöz

Ampute Milli Futbol Takımı Avrupa şampiyonu oldu. İngiltere’yi Vodafone Park’ta 2-1 yenen millilerin maçını Cibali Postası muhabirleri de izledi. 

Türk halkı Vodafone Park’a geldi saha dışı da saha içide çok kalabalıktı ve akıllarında sadece Türkiye Ampute Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonu olup kupayı kazanması vardı. Taraftarlar  takımlarına güvenlerini maç öncesi belirtiyordu. Takımlarının final oynamasından dolayı çok gururluydular. Maça her yaştan gelen seyirciler vardı. Farklı takımları tutan taraftarlar bir birlik içinde aynı tribünde olup takımlarını desteklediler. Daha maç başlamadan önce ağaçlı yoldan stada gelirken tezahürat yapan gruplar da vardı.

Yeşil sahada neler oldu?

Maçın başından sonuna kadar takımını büyük bir çoşkuyla destekleyen Türk tarftarlar maçın sonuna doğru “Türkiye Sizinle Gurur Duyuyor” ve “ Türkiye” tezahüratlarını attı. Türkiye Ampute Milli Takımı her gol attığında Mehter Marşı çaldı. Tribünlerde her golün ardından büyük sevinç ve çoşku yaşandı. Atılan gollerden sonra herkes birbirine sarıldı, herkes o an ki çoşkuyla tanımadığı kişilere sarıldı. Türkiye Ampute Milli Takımı bir önceki turnuva finalinde alamadığı şampiyonluğu bu Avrupa Şampiyonasında İngiltereyi 2-1 yenerek aldı ve tarihindeki ilk şampiyonluğu kazandı.

Tribünler iki takımı da alkışladı

Hakem maçın bitiş düdüğünü yani Türkiye’nin Avrupa Şampiyonluğu’nu ilan ettikten sonra Türkiye Ampute Milli Takımı sahaya hep birlikte koştular bazı futbolcular sevinç gözyaşı döktü. Kupa töreninden önce milli takım tribünleri selamladı ve çoşkuyu taratarları ile paylaştı. İngiliz Ampute Milli Takımı da tribünleri biraz buruk bir şekilde selamladı. Taraftarlar her iki takım da birlikte tribünleri selamlarken alkışladılar.

Türkiye Ampute Milli Takımı Avrupa Şampiyonluğu kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın elinden aldı.

Comments

comments

Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.