HomeKampüsHaliç Dostluk Kupası’nı Khas Kürek Takımı kazandı

Haliç Dostluk Kupası’nı Khas Kürek Takımı kazandı

Kadir Has Üniversitesi ve Koç Üniversitesi kürek takımları, geleneksel hale gelen Haliç Dostluk Kupası için yarıştı. Bu yıl altıncısı gerçekleştirilen yarış, Rahmi Koç Müzesi önünde başladı, Kadir Has Üniversitesi önünde son buldu. Bu yıl altıncısı düzenlenen yarışta birinciliğe ulaşan ekip Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı oldu.

Kadir Has Üniversitesi ile Koç Üniversitesi kürek takımları bu yıl altıncı kez dostluk için yarıştı. İlk olarak 2011 yılında gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Haliç Dostluk Kupası kürek yarışları bu yıl Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü önünde başladı ve Rahmi Koç Müzesi önünde son buldu.

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ DAKİKADA 34 KÜREK ÇEKTİ

Dünyanın en prestijli sportif faaliyetleri arasında yer alan kürek sporunun en hızlı tekne kategorisinde, yarışçılar dakikada ortalama 32 kürek çekti. En başarılı ekip dakikada 34 kürek çekerek yarışmayı tamamlayan Kadir Has Üniversitesi Kürek Takımı oldu.

PROF. DR. AYDIN: “BU SADECE SPORTİF BİR FAALİYET DEĞİL”

Kadir Has  Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın Haliç Dostluk Kupası’nın Türkiye’de iki üniversite arasında gelenek haline getirilen ve her yıl düzenlenen tek kürek yarışı olduğunu belirterek, “Bu etkinlik üniversite gençliğiyle spor adına barış ve dostluğa yapılan vurgu açısından büyük anlam taşıyor. Yılda bir kez yapılan bu yarış, sadece sportif bir faaliyet olarak görülmemeli, Türkiye’nin güzide iki üniversitesi arasındaki kapsamlı işbirliği, dostluk ve yaratıcı rekabetin de bir yansıması olarak algılanmalıdır. Bu yıl altıncı kez gerçekleştirilen yarışta  öğrencilerimize bu heyecanı bize yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Benzer etkinliklerin diğer üniversiteleri de kapsayacak şekilde artarak sürdürülmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

PROF. DR. İNAN: “BU TÜR ETKİNLİKLER HALİÇ’İN CANLANMASINA DA KATKI SAĞLIYOR”

Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan ise etkinliğin geleneksel hale gelmesinden mutluluk duyduklarını belirterek, Koç Üniversitesi olarak sporun her dalına büyük önem verdiklerini, öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra spor aktivitelerinde bulunmalarını desteklediklerini aktardı. Bu tür etkinliklerin Haliç’in canlanmasına da katkı sağlayacağını vurgulayan Umran İnan, “Öğrencilerin özverili, hevesli ve disiplinli çalışmaları sayesinde bu etkinliğin önümüzdeki yıllarda da aynı heyecanla devam edeceği inancını taşıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

Comments

comments

Yorum yok

Sorry, the comment form is closed at this time.